Konferencja „Rodzina w sytuacji zagrożenia uzależnieniem”

„Rodzina w sytuacji zagrożenia uzależnieniem” – to temat przewodni konferencji, która odbyła się 28 lutego br. w Nowym Sączu. W wydarzeniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University wzięły udział nasza Pani Dyrektor – Renata Idzik oraz Pani Anna Kajniak – Specjalista ds. szkoleń.

Podczas konferencji podjęto tematy związane z praktycznymi aspektami diagnozy, terapii i rehabilitacji osób uzależnionych oraz członków ich rodzin. Uczestnicy mogli zapoznać się z aktualną wiedzą prawną i medyczną związaną z profilaktyką i leczeniem uzależnień, na podstawie działań realizowanych w województwie małopolskim.
 
Wydarzeniu towarzyszyło stoisko, na którym przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prezentowali materiały edukacyjne, między innymi imitacje popularnych środków psychoaktywnych oraz przedmiotów przypominających rzeczy codziennego użytku, służące do ich ukrycia i spożycia. Na stoisku można było założyć narko- i alkogogle i przekonać się, jak postrzega świat osoba po zażyciu środków psychoaktywnych.
Organizatorem konferencji był Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie.

Wcześniejsze wpisy