Szkolenie „Bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych”

„Bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych” było tematem szkolenia, w którym uczestniczyli podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie realizujący projekt „Indywidualny trening kompetencji i umiejętności społecznych dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością”.

Spotkanie dotyczyło zagrożeń, na jakie narażone są osoby niepełnosprawne w życiu codziennym i środowisku lokalnym.

Podinspektor Piotr Raźny, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu II Policji w Krakowie mówił o metodach działania oszustów. Wyjaśnił na czym polega często wykorzystywana metoda na „policjanta”, na „siostrzeńca” czy metoda na tzw. „Blik”. Pan podinspektor wskazał na zagrożenia wynikające z korzystania z internetu i poruszył temat przemocy w rodzinie.

Swoją wiedzą i doświadczeniami zawodowymi w tym ostatnim obszarze podzielił się również Krzysztof Malec, wieloletni Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie.

W trakcie spotkania nie zabrakło informacji na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”, do korzystania z których zachęcono uczestników prelekcji.

Renata Idzik, psycholog z MODI Centrum Rozwoju i Psychoedukacji w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na mechanizmy psychologiczne wykorzystywane przez osoby dopuszczające się oszustw.

W spotkaniu udział wzięli również Prezes Fundacja ARISE Jacek Kacperski oraz Trenerzy pracujący z podopiecznymi.

Uczestnicy szkolenia byli bardzo aktywni, chętnie brali udział w dyskusji, niejednokrotnie dzieląc się własnymi doświadczeniami.

Wcześniejsze wpisy

Udanych wakacji!

Zakończył się kolejny rok szkolny – w imieniu zespołu MODI Centrum Rozwoju i Psychoedukacji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszych

Więcej